Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre hjemmesiden. Det sker dog først, når du klikker videre til næste side. Læs mere om cookies. Du kan også vælge at sige nej tak til cookies.

 

Rådgivningsvirksomheder, der er autoriserede på det kemiske område

Kontrol med autorisation af de autoriserede rådgivningsvirksomheder:
Afgørelser fra Arbejdstilsynets kontrol med de autoriserede rådgivningsvirksomheder vises på listen nedenfor. Klik på linket ”Se Arbejdstilsynets afgørelse ved seneste kontrol” ved de enkelte rådgivningsvirksomheder. Det er muligt at se afgørelser for de kontroller, der er gennemført fra den 16. september 2015.

Om kontrol med autorisation
Arbejdstilsynet udvælger rådgivningsopgaver, som rådgivningsvirksomheden har gennemført, og vurderer på baggrund heraf, om den gennemførte rådgivning lever op til Arbejdstilsynets kvalitetskrav.
Ved kontrollen vurderer Arbejdstilsynet bl.a. om:
- redegørelser til virksomheder, der fik påbud, har den fornødne kvalitet
- rådgivningsvirksomhedens konsulenter, der udførte rådgivningen, har den fornødne erfaring

AA Danmark ApS - CVR 36531991 

Stamholmen 155,2 - 2650 Hvidovre - Tlf. 70 22 17 23 - E-post: dz@aa-danmark.dk  - Hjemmeside: www.aa-danmark.dk 

Se afgørelse ved seneste kontrol 

Afdelinger
Engelsholmsvej 26 - 8940 Randers SV

AM-Rådgivning - et selskab i AM-Gruppen A/S - CVR 28284098
Skolegade 81 – 6700 Esbjerg - Tlf. 70 10 77 01 - E-post: kontakt@am-raadgivning.dk  - Hjemmeside: www.am-raadgivning.dk  

Afdelinger
Ranunkelvej 15 - 6900 Skjern
Brunde Vest 2 - Brunde - 6230 Rødekro
Prinsensgade 9 - 9000 Aalborg

Arbejdsmiljøhuset af 2004 ApS - CVR 28284381
Islands Brygge 26 - 2300 København S - Tlf. 44 85 02 20 - E-post: info@am-huset.dk - Hjemmeside: www.am-huset.dk 
Afdelinger
Ånumvej 28, 6900 Skjern  
Se Arbejdstilsynets afgørelse ved seneste kontrol

Dansk Miljørådgivning A/S
Industrivej 10 A – 8680 Ry – Tlf. 86950655 – E-post: ry@dmr.dk – Hjemmeside: www.dmr.dk 

Afdelinger 
Lundsbjerg Industrivej 21 – 6200 Aabenraa – Tlf. 40 50 03 89 – E-post: aabenraa@dmr.dk
Niels Bohrs Vej 8 – 6700 Esbjerg – Tlf. 86 95 06 55 – E-post: esbjerg@dmr.dk
Fanøgade 17 – 9740 Jerslev – Tlf. 70 22 06 55 – E-post: jerslev@dmr.dk 
Håndværkervej 8 – 7470 Karup J. – Tlf. 97 43 06 55 – E-post: karup@dmr.dk 
Kokbjerg 14 – 6000 Kolding – Tlf. 76 32 65 00 – E-post: kolding@dmr.dk 
Børge Jensens Plads 1 – 5800 Nyborg – Tlf. 40 50 03 85 – E-post: nyborg@dmr.dk 
Messingvej 1F – 8940 Randers – Tlf. 40 80 06 55 – E-post: randers@dmr.dk 
Hvidovrevej 80 A, 2. tv. – 2610 Rødovre – Tlf. 48 22 24 00 – E-post: hvidovre@dmr.dk 
Karolinevej 17 – 4200 Slagelse – Tlf. 58 52 24 11 – E-post: slagelse@dmr.dk 
Chr Winthersvej 4 – 4760 Vordingborg – Tlf. 40 50 00 87 – E-post: vordingborg@dmr.dk

Nørskov Miljøteknik ApS - CVR 31074509
Næstved Landevej 2 - 4250 Fuglebjerg - Tlf. 20 33 43 67 - E-post: Poul@isostandard.dk  
Hjemmeside: www.isostandard.dk

Zeuthens Arbejdsmiljø v/ Henrik Zeuthen - CVR 32602738
Lucernemarken 1 - 3060 Espergærde - Tlf. 20 13 45 16 - E-post: zeuthens@hotmail.com
Hjemmeside: www.zeuthens.dk
Se Arbejdstilsynets afgørelse ved seneste kontrol

 

Se også listen over rådgivningsvirksomheder, der er autoriserede på alle områder - herunder det kemiske område.